Kurtköy, hızla gelişmekte olan İstanbul semtlerinden birisidir. Yoğunluğun artması ile birlikte Kurtköy evden eve nakliyat sektöründe hızlı bir şekilde talep ve arz artışı yaşanmaya başladı. Özellikle Sabiha Gökçen hava alanının yapılmasıyla artan kentleşme ve nüfus artışı sonunda oldukça hızlı bir şekilde gelişmiş ve büyümüştür. Alışveriş merkezleri, apartmanlar, siteler ve rezidansların oldukça yoğun bulunduğu bir bölgedir. İnsanlar farklı şehirlerden veya İstanbul’un farklı semtlerinden Kurtköy’e taşınmaya başladı. Dolayısıyla da ev eşyalarının taşınması için talep artışı meydana geldi. Ev eşyalarının taşınması gerçekten oldukça zor ve can sıkıcı bir iş. Hiç taşınmamış birisi belki bunu bilmez fakat özellikle birden fazla kez taşınmış olan kişilere sorarsanız, ne kadar sıkıcı bir şey olduğunu size anlatırlar. Taşınacak eşyaların istiflenmesi, kolilere koyulması, sarılması ve taşınmaya hazır hale getirilmesi aşamaları mevcut. Bu aşamalar düzenli ve dikkatli bir şekilde yapılmazsa, eşyalarınız kırılabilir veya zarar görebilir. Bunun dışında, eşyaların kaybolması veya ortaya karma karışık bir durumun çıkmasına sebep olabilir. (Hangi eşyanın hangi kutu veya kolinin içinde olduğu gibi baş ağrıtan sıkıcı şeyler.) Taşınmadan önce bu tarzda planlı bir şekilde işe koyulmak gerek.

Kurtköy evden eve nakliyat resim

Kurtköy Evden Eve Nakliyat Taşımacılık Hizmetleri

Kurtköy evden eve nakliyat ihtiyacınız için taşınmak istediğiniz yer için eşyalarınız evinizden alınır ve taşınacağınız eve nakil edilir. Bu işlem profesyonel taşıma elemanları tarafından yapılır. Hangi kata ve nereye ne şekilde taşınacağını önceden görüşebilirsiniz. Yeni eve taşınan eşyalar yeni yerlerine kurulur. Bu işlemler isterseniz şehir içi, isterseniz şehirler arası için, iki durumda da geçerlidir. Gerçekten taşınma işinin ne kadar can sıkıcı olduğu ortada. Fakat Kurtköy evden eve nakliyat hizmeti sayesinde rahat bir şekilde, canınızı sıkmadan ve yorulmadan eşyalarınız eski evinizden, yeni evinize taşınır. Böylelikle taşınmanın zorluğunu ve yorgunluğunu hissetmezsiniz. Eşyaların iyi bir şekilde ambalajlanması ve taşınırken çok iyi şekilde nakliye aracına yerleştirilmesi önemli bir noktadır. Taşıma esnasında (özellikle şehirler arası uzak mesafeler için geçerli) yolda meydana gelebilecek olan bazı olumsuz durumların sebep olabileceği kırılmalar, çizilmeler veya deformasyonların önüne geçmiş olunur. Oturma grupları, yemek odası takımları, yatak odası takımları, cam eşyalar, beyaz eşyalar ve diğer zarar görmeye yakın eşyaların çok iyi ve planlı bir şekilde paketlenmesi, araca yüklenmesi ve taşınması gerekiyor. Özellikle yüksek katlı apartmanların üst katları için asansörlü taşıma yöntemi kullanılmaktadır. Apartmanın asansörünü kullandırmak istemeyen apartmanlar için dışarıdan üzerinde asansörlü taşıma sistemi bulunduran araç binaya yaklaşır. Eşyalarınız üzerinde bulunan katlı asansör mantığında çalışan merdivenler aracılığıyla evin camından veya balkonundan içeriye taşınır.

Sadece Ev Taşımacılığı Mı?

Nakliye sektörünü sadece ev taşımacılığı olarak düşünmemek gerekir.

  1. Ofis
  2. İş yerleri
  3. Fuarlar
  4. Fabrikalar
  5. Mağazalar
  6. Diğer ticari yerler

Bu konularda da nakliye firmalarına ihtiyaç duyuluyor. İş yerlerindeki masalar, bilgisayarlar, oturma grupları, misafir grupları, çalışma grupları, atölye malzemeleri ve üretim montaj tezgahları gibi eşyalarında taşınması aynı şekilde yapılıyor. Taşınma konusunda dikkat edilmesi gereken yerlerden birisi de sigortadır. Taşınma öncesi eşyalarınızın sigortalı olarak taşındığından emin olun. Araçların ve taşımayı yapan olan personelin profesyonel olmasına özen gösterilmesi gerekiyor. Eşyalarınızı tam olarak kapsayacak şekilde bir araç kullanılması sizin için daha iyidir. Gereksiz olarak büyük boyutlu bir araç kullanmak yanlış olacaktır. Araç içerisinde malzemelerin tam olduğuna ve tam donanımlı olarak yola çıkacağından emin olmalısınız. Yolda meydana gelebilecek olan kazaları minimuma indirebilmek adına bir tedbir olarak aklınızda kalmasında fayda var. Taşınma işi zor fakat işinde iyi bir nakliye firması ile anlaşırsanız siz rahat edersiniz. Eşyalarının kırılmasını, dökülmesini, zarar görmesini, taşınma aşamasında başını ağrıtacak sorunlarla karşılaşılmasını kim ister ki? Size şimdiden yeni yerinize geçişte iyilikler ve rahatlıklar.  

Yorum Bulunmuyor

Yorum Bırak