Evden Eve Nakliyat İstanbul Firmalarından Fiyat Alın, Karşılaştırın

Taşınıyor musunuz? Ev ve ofisiniz için İstanbul bölgesindeki evden eve nakliyat firmalarından fiyat alabilir ve eşyalarınızı dilediğiniz firmaya dilediğiniz şekilde taşıtabilirsiniz.

Evden Eve Nakliyat Hakkında Genel Bilgiler

Evden Eve Nakliyat

Kimi zaman kirada oturduğumuz evden yeni bir kiralık eve, kimi zaman yeni bir ev satın almışsak o yeni eve geçme zamanı gelmiştir. Kısacası ikamet ettiğiniz yerden taşınıyorsunuz. Yeni bir şehir, yeni bir bölge ve yeni bir ev. Kirada oturduğunuz evden artık ayrılma vakti geldi. Yeni aldığınız eve taşınacaksınız veya yeni kiraladığınız bir daireye taşınacaksınız. Eşyalarınızı yeni yerleşeceğiniz yere taşıyacaksınız. Bu durumda evden eve nakliyat firmaları devreye giriyor. Bu noktada, eşyaların hızlı, güvenli ve sağlam şekilde naklinin gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Taşınma işlemi başlamadan önce varsa çevredeki nakliye firmalarına ulaşmanız, yoksa da Google.com üzerinden “evden eve nakliye” şeklinde arayarak eşyalarınızı taşıtacak bir şirket aramanız gerekiyor. Size yakın olan nakliyat firmasının hizmet kalitesini etrafınız ve tanıdıklarınızda o firmayı tanıyanlar varsa sorup, tavsiye almanız önemlidir. Herkes iyi bir taşıma firmasına eşyalarını emanet etmek ister. Hele ki taşınacağınız yer şehir dışı veya uzaksa bu daha önemli hale geliyor. Yolda eşyaların kırılıp dökülmesini kim ister ki? Bu yüzden nakliye firmasını iyi araştırmak ve anlaşmadan önce her şeyi konuşmak gerekiyor.

Sadece Fiyata Bakmak Hata Olur

Size verecekleri fiyat tabi ki belirleyici bir unsur. Fakat sadece ucuz diyerek de mağdur olmanın anlamı yok. Gerçi bütçe ile ilgili de bir durum. Çok yüksek fiyat verip işini profesyonelce yapan şirketlerde tabi ki mevcut. Elinizi bile sürmeden eşyalarınızı sıfırdan toparlayıp, hazırlayıp taşınır hale getirdikten sonra anahtar teslim yeni evinize rahatlıkla geçebiliyorsunuz. Tabi bu bahsedilen firmalar üst düzey profesyonel nakliye şirketleridir. Sonuçta sizin tercihinize kalmış bir durum. Ben sadece taşıma yapılsın, eşyaları yeni yere götürüp bıraksınlar, bu bana yeterli de diyebilirsiniz. Bunun da hizmet bedeli gayet tabi diğerine göre düşük olacaktır. Sadece evler için değil, ofis ve mağaza gibi iş yerlerinin de taşınma işleri için nakliyatçılara ulaşabilirsiniz. İş yerinizde ki kullandığınız her türlü eşyanın, tezgahların ve diğer malzemelerinde, ev eşyaları gibi, hatta ev eşyalarından bile daha büyük bir önem verilerek taşınması gerekir. Taşınma işleminde taşınacakların çok iyi bir şekilde sarılması ve kırılabilecek olan hassas eşyalarında büyük bir titizlikle sarılması, paketlenmesi ve taşınırken de dikkatli bir şekilde taşınması gerekebilir. Eşyaların büyüklüğüne ve ebadına göre araç seçimi çok önemlidir. Mümkünde toplam eşyanın en fit şekilde içerisine sığdığı bir araç tutmak daha iyi olur. Çünkü eşyaların sarılıp paketlenmesi haricinde en önemli etkenlerden birisi de aracın içine eşyaların düzgün ve aralarında boşluk kalmayacak şekilde yüklenmesidir. Eğer aralarında boşluk olursa, eşyalar birbirlerine sürtünüp çarparak, kırılmalara ve çizilmelere sebep olacaktır. Bu yüzden aracın içine eşya yüklenip istiflenmesi önemli bir konudur.

Nakliyat Sigortası Nedir?

Evden eve nakliye konusunda taşıma esnasındaki sigortayı gözünüzde büyütmeyin. Bu sigorta ancak eşyaları taşıyacak olan aracın yanması ve kaza yapması sonucunda meydana gelecek zararları karşılamaya yöneliktir. Nakliyat sigortası hiç bir eşyanızın bozulması, kırılması veya çizilmesi gibi yüzeysel zararları karşılamaz. Bunu bilmenizde yarar var.

Taşınmadan Önce Kendinize Liste Yapın

Liste yapınHerhangi bir eşya kaybolması sorununun önüne geçmek adına, taşınma işleminden önce bir liste yapabilirsiniz. Hangi tür eşyalar, hangi kolinin veya paketin içerisinde? Bu listeyi firma ile paylaşın. Böylelikle eksik bir koli sorununu engellemiş olursunuz. Hem de hangi eşyanızın, hangi kolinin içinde olduğunu da kolaylıkla bulabilirsiniz. Ne kadar koli var? Kolilerin taşınması için ne kadar büyüklükte bir araca ihtiyaç var? Kaç kişi kolileri taşıyacak? Bu soruların cevaplarını size verecektir.

Minimum Beş Gün Önce Anlaşma Yapın

Taşıma firması ile gün belirlemek için en az beş gün önce görüşün çünkü sadece siz taşınmıyorsanız. Hele ki İstanbul’da yaşıyorsanız tahmin ettiğiniz gibi bir çok kişi sizinle aynı gün taşınıyor. Firmayla anlaşırsanız önceden gün almış olursunuz. Anlaşma yaparken sözleşme yapmanız önerilir. Taşıma öncesi ve sonrasındaki sorunları bertaraf etmek adına bu önerilmektedir. Nakliye işlemi hangi plakalı araç ile yapılacak? Bu önlemleri alarak hırsızlık olaylarına karşı da tedbir niteliğindedir.

Detayların Belirlenmesi

  • Taşınacağınız yer hangi şehir ve mahallede bulunuyor?
  • Eşyalar müstakil eve mi yoksa apartman katına mı taşınacak?
  • Apartmana taşınacaksa, kaçıncı kata çıkarılacak?
  • Binanın önüne veya yakınına araç yanaştırmaya izin veriliyor mu?
  • Asansör kullanılabilecek mi?
  • Siteye taşınacaksanız, taşınmak istediğiniz günde, eşya taşınmasına yönetimce izin veriliyor mu?

Bu gibi bazı detaylı bilgileri taşıyıcınız ile konuşmalısınız. Yoksa mesafenin ve bu ayrıntıların önceden belirlenmemiş olması başınızı ağrıtabilir. Taşıma işlemi sona erdikten sonra kolileri detaylı bir şekilde kontrol edin. Herhangi bir eksiklik veya hasar var mı? Bunları kontrol edin. Eğer sizde İstanbul’da ikamet ediyorsanız, evden eve nakliyat İstanbul firmalarını arayarak bilgi ve fiyat alabilirsiniz. Teklifleri karşılaştırıp, değerlendirebilirsiniz.