Cam Balkon İstanbul Firmalarından Fiyat Alın, Karşılaştırın 

Eğer İstanbul bölgesindeyseniz ve katlanır cam balkon yaptırmak istiyorsanız, İstanbul’daki firmaların iletişim bilgilerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Bilgi ve fiyat alarak karşılaştırabilirsiniz. 

Balkon Sefası Her Mevsim Devam Ediyor

Balkonlarımızda yazın keyifli vakitler geçiriyoruz. Fakat kışın gelmesi ile beraber balkonlar artık kullanılmayan alanlar haline geliyor. Kullanılmayan bazı eşyalar için adeta bir depo haline geliyor. Kullanım dışı kalıyor diyebiliriz. Peki balkonlarımız sadece yazın hava güzel olduğunda mı kullanılmalı? Neden balkonlarımızı sonbahar ve kış mevsiminde de kullanmayalım? Katlanır cam balkon sistemleri ile sizde balkonlarınızı ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış aylarında senenin tamamında yazın kullandığınız gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Havaların ısınmasını beklemeden soğuk havalarda da balkonunuzda oturup keyif sürebilirsiniz. Dışarıdan bakıldığında da oldukça estetik ve şık bir balkona sahip olursunuz.

Cam balkon uygulaması sadece görsel olarak uygulanan bir sistem değildir. Görselliğin yanında dışarıda oluşabilen toz, kir ve kirli hava gibi kötü etkenleri de önlemek adına oldukça güzel ve şık bir çözümdür. Cam ile kapatılmış bir diğer deyişle izole edilmiş bir balkona sahip olursunuz. Dışarıyı adet bir tablo gibi net bir şekilde görürsünüz ve aynı zamanda balkonunuz camlar vasıtayla kapalıdır. Üzerinde kullanılacak olan profillerin ve camların kaliteleri ve kalınlıkları değişkenlik gösterebilir. Profil, cam ve işlevsellik konusunda farklılıklar olabilir. Ayrıca camların toplanma bölgesine ve şekline de siz karar verebilirsiniz. Camlarda darbe veya aşırı rüzgar sonucu kırılma oluşursa, kullanılan camlar canlılara zarar vermeyen cam türünden üretilmiş olmalıdır. Yani kırıldığında ufak parçalar haline kırılmalı ve olduğu yere düşmelidir. Bu noktada, kullanılan camın kalınlığı, dayanıklılığı ve kalitesi önemli oluyor. Hayat her zaman büyük ve küçük sürprizlere gebedir. 

Kullanılan camlar renksiz veya renkli olabiliyor. Bu tamamen size kalmış bir durumdur. Cam balkonların avantajlarından birisi de size yeni kullanım alanları açıyor olması. Sadece evler de kullanılan bir sistem değildir. Ofislerde, cafelerde ve restoran gibi meskenlerde de sıklıkla kullanıldığını görmekteyiz. Fazladan kullanım alanı oluşturması açısından oldukça kullanışlı ve tercih edilen bir sistemdir. Ek olarak, kullanılan yer açısından ısı ve enerji tasarrufu da sağladığı görülmektedir. Kullanılan yerlerde her hangi bir izne tabi bir uygulama değildir. Camla kapatılan balkonlarda kullanılan eşyalar ve mobilyalar da dış hava etkenlerinden korunmuş olur. Kullanılan alüminyum malzemeler sayesinde görünüm ve manzara kaybını engellemiş oluyorsunuz. Kullanılan raylı sistem sadece kötü hava şartlarından, kar, yağmur, rüzgar ve tozlardan mekanınızı korumuş olursunuz. 

Cam Balkon Modeli Eğer balkonunuz dar ve ufaksa, bu sistem tam size göre diyebiliriz. Cam ve şeffaf olmasından dolayı balkondaki darlık ortadan kalkacaktır. Şeffaf ve estetik bir görüntü ortaya çıkacaktır. Hırsızlık olaylarına karşı isteğe bağlı olarak hırsız koruma kilidi de uygulatabilirsiniz. Soğuk, sıcak hava değişiminden meydana gelebilecek genleşmeye ve paslanma sorunu gibi deformasyonlarına karşı malzemeler kullanılıyor olması da oldukça önemli bir noktadır. Sistem uygulanmadan önce ölçülerin çok iyi ve eksiksiz alınıyor olması gerekiyor. Bilgisayarda sanal ortamda bu uygulamanın balkonunuzda nasıl duracağını sanal bir şekilde görebilirsiniz.

Balkonun yapısına ve tercihinize göre cam balkon çeşitleri şu şekilde olabilir: 

  • Düz cam balkon,
  • Köşeli cam balkon,
  • U cam balkon,
  • Yuvarlak cam balkon vs çeşitlerinden uygun olanı uygulanır.

cam balkon

Eskiden balkon kapatmalarda kullanılan PVC’ler cam balkonlara göre görseli kötüydü. Dışarıdan bakıldığında estetiği olmayan bir görünüşe sahipti. Artık bu uygulama sayesinde balkonlar dışarıdan ve içeriden bakıldığında eski sistemlere göre çok daha güzel bir görünüm almış oldu. Her türlü balkon yapısına göre uygulanabildiği için benim balkonuma uyar mı diye düşünmenize gerek yok. Burada önemli olan sistemi uygulayacak olan firmanın işçilik ve malzemesi kalitesidir. Bu sistemler, uzun yıllar kullanılacak olan sistemler olduğu için montajı ve malzeme kalitesi yüksek olanı tercih edilmeli. Sonuçta dış etkenlere maruz kalacağı için dayanıklı olması gerekiyor. Darbelere karşı da dayanıklılığı önemlidir. Zaman içinde oluşabilecek sorunlara karşı kaliteli malzemeler kullanılması tercih sebeplerinden birisidir. Camlar yüksek kaliteli olmalı ve en az 8mm – 10mm kalınlığa sahip olması tavsiye edilmektedir. (Kırılma durumlarına istinaden temperli cam türü kullanılmalıdır.) Kullanılacak olan tekerleklerin (rulmanların) paslanmaz olmasına önem verilmelidir. Zaman içinde korozyona uğramamalıdır, dayanıklı olmalıdır ve uzun ömürlü olmalıdır.

(Kullanılan profilin et kalınlığı ise 3mm. olması önerilmektedir.) Yukarıda da bahsettiğimiz üzere işçilik, ölçü ve montaj aşaması çok büyük önem taşıyor. 

Cam Balkon Fiyatları

Fiyat hesaplaması şu şekilde yapılmaktadır. Balkonunuzun eni ve boyu çarpımında çıkan m2 sonucunu, size verilecek olan cam balkon m2 fiyatı ile çarparak bulabilirsiniz. Büyük ihtimalle tarafınıza verilecek olan fiyatlara montaj ve işçilik dahil edilecektir. 

Cam Balkon Tamiri

Her malzemede olduğu gibi bu sistemde de zaman içinde bazı sorunlar ve deformasyonlar meydana gelebilir. En çok karşılaşılan sorunlardan biri de kullanılan fitillerin zamanla sararması, kırılması veya eskimesi. Bu fitillerin kırılması ve deforme olması sonucunda dışarıdan ses, rüzgar, toz ve yağmur almaya başlanabilir. Kullanılan tekerleklerin ve sürgülerin zamanla bozulması camın katlanmamasına ve hatta düşüp kırılmasına bile sebep olabilir. Sistemde yer alan bazı malzemelerin de kullanışsız hale gelmesi gibi problemler ortaya çıkabilir. Böyle bir sorunla karşılaşırsanız muhakkak bir ustaya tanışmanız gerekebilir.

Cam Balkon Bakımı 

Üzerindeki alüminyum yüzeylerin temizliği için deterjanlı su kullanabilirsiniz. Kimyasal içeren bir malzeme kullanmamanız önerilir çünkü yüzeylerde çizilmelere ve bozulmalara sebep olabilir. Esasında çok bakım gerektirmez. Camlar tek tek toplanabildiğinden dolayı bakımı kolaydır. Bu şekilde temiz tutabilirsiniz.