Asma Tavan İstanbul Fiyat Alın, Karşılaştırın

Ev ve iş yerleriniz için sizde asma tavan yaptırmak istiyorsanız İstanbul bölgesindeki firmaların iletişim bilgisine ulaşarak fiyat ve bilgi alabilirsiniz. Asma tavan, görünümü ile mekanlara şıklık katan bir uygulamadır. Zevkinize göre inanılmaz güzel asma tavanlar piyasada mevcuttur. Odanızın büyüklüğüne göre led veya spot ışıklarla donatılmış mükemmel bir görüntü elde edilebilir. Bütün bu görsel yanına ek olarak, elektrik ve sıhhi tesisatın (elektrik, su, ısıtma ve havalandırma sistemleri) kalabalığını ve karmaşasını kolaylıkla saklayabilen asma tavanlar, sadece şık bir görünüm etmek dışında da farklı fonksiyonlara sahiptir. Tavan ile odanızın ortamında bir nevi ayraç görevi görür. Tavanda oluşabilecek olan rutubeti geneller. Odanızla bir bütünlük sağlar ve düzenli bir hava sirkülasyonu oluşturur. Duvarın tavanı ve asma tavan arasına strafor ve taş yünü gibi malzemeler konularak yalıtım da yapılabilir.

Asma Tavan İle Ferah Ve Doğal Görünüm

Piyasada oldukça fazla tasarım çeşidi ve renk kombinasyonlarını bulabilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkinize ve uygulanacak olan mekanın durumuna göre belirlenebilir. Uygulayacağınız asma tavan ile ileri ki günlerde gerekli olduğunda, saklamış olduğunuz tesisata da kolaylıkla erişebilirsiniz. Aynı zamanda hafif bir malzeme olmasından ötürü rahatlıkla uygulanabilir ve bir ağırlık etkisi yoktur. Hiç bir yük bindirmez. Hafif olmasının yanında oldukça dayanıklı bir malzemedir. Depremde kırılıp düşme riski yoktur. Her hangi bir tehlike arz etmez. Çıkabilecek yangınlara karşı da dayanıklı malzemelerdir. Isı ve su yalıtımı konusunda da oldukça başarılıdır. İşçiliği ve nakliyesi de kolaydır. Özellikle kamu ve kurumsal mekanlarda oldukça şık, güçlü, kalıcı ve etkileyici bir şekilde görünüme sahiptir. Müşterilere ve ziyaretçilere dayanıklılık, güç hissi verir. Temizlenebilme ve silinebilme özelliği sayesinde hijyenik bir malzemedir. Zamanla üzerinde oluşabilecek olan kir ve tozları kolaylıkla temizleyip ilk gün kü haline döndürebilirsiniz. Uzun süreli ve uzun ömürlü kullanıma sahiptir. Yıpranmayan bir malzemedir. Aynı zamanda paslanmayan bir maddedir. Oksitlenme de yapmaz. Görsel açıdan, led veya spot ışıklarla desteklenen malzeme, farklı renk seçenekleri ile daha da şık hale geliyor. Beyaz, sarı, mavi, gün ışığı ve ya yeşil renk. Bu tamamen sizin zevkinize ve eşyalarınız ile olan uyumuna bağlıdır. Genellikle tercih edilen, beyaz tavan üzerine gün ışığı rengidir. Asma tavanlarda kullanım alanlarına ve uygulanacak mekanın ebadına göre farklı modeller ve yöntemler içerir.

Kullanım Alanları

Asma tavanların kullanım alanlarına göz atacak olursak;

 • Konutlar (her odada kullanılabilir)
 • İş yerleri, ofisler
 • Oteller
 • Kamu kuruluşları
 • Spor tesisleri
 • Mağazalar
 • Dükkanlar
 • Showroomlar
 • Hastaneler
 • Perakende satış noktaları
 • Cafeler
 • Fabrikalar
 • Alışveriş merkezleri
 • Konferans mekanları
 • Toplantı salonları
 • Bankalar
 • Hava alanları
 • Her türlü görsel katkı sağlanmak istenen yerlerde kullanılır.

Asma Tavan Uygulama Aşamaları

Asma tavanı uygulamadan önce tavanın durumunu iyi belirlemesiniz. Bu tavan nasıl bir tavan? Çelik mi? Betonarme mi? Ahşap bir tavan mı? Tavanda yükseklikler mevcut mu? Bunları önceden tespit etmelisiniz. Daha sonra asma tavanın yüksekliği belirlenmelidir. Dekorasyon ve görsel amaçlı yükselti ve alçaltılar olacak mı bunlar da belirlenmelidir. Ölçüler buna göre alınmalıdır. Ölçüleri eşit almaya özen gösterin. Aksi takdirde yanlış ölçü almanın sonucunda bazı görsel hatalar ve bozukluklar meydana gelebilir. Daha sonra u profillerinizin montajını yapınız. Ara profiller u profiller kullanılarak birleştirilir. Sonrasında sıra askıların monte edilmesine geliyor. Vida yerleri bazı tesisat öğelerine denk geliyor ise ek askı kullanmalısınız. Panelleri monte edin. Eğer paneller arasında boşluk kalırsa o boş kalan kısımları kapatmak adına alçı uygulamanız gerekir. Her türlü iç mekanda kullanılabilen asma tavanlar salon, banyo ve diğer mekanlara göre farklılıklar gösterebilir. (Örneğin banyolarda pvc asma tavan kullanımı.) Üzeri kolaylıkla boyanabilir bir yapıya sahiptir. Montajı da oldukça kolaydır. Bunun yanı sıra, kullanım kolaylığı, dayanıklılığı ve ekonomik olması da artı yönde sahip olduğu bazı önemli etkenlerdir. Evinizin ve odanızın şekline ve büyüklüğüne göre mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu noktada iyi bir ustalıkla döşenmiş asma tavanlar evinize harika bir mimarı hava katabilir. İyi bir usta ile çalışmanın önemi işte burada ortaya çıkıyor. Asma tavan ustasına istediğiniz şekilde ki seçmiş olduğunuz asma tavan modellerini iyi anlatmalısınız. Usta tavanı uygularken yanında bulunmalısınız ve kontrol etmelisiniz. Hoşunuza gitmeyen ve görsel açıdan sorunlu gördüğünüz yerleri kendisine bildirip düzelttirebilirsiniz. Kendiniz internetten Google görseller kısmından asma tavan örneklerine göz gezdirebilirsiniz. Kendi odanızın durumuna göre en beğendiğiniz ve şık olacağını düşündüğünüz modeli ustanıza gösterin. Değişiklik yapılması gereken kısımlarını belirleyin. O modeli de mekanınıza uygulatın. Sizde çevre dostu asma tavan yaptırmak istiyorsanız İstanbul bölgesindeki asma tavan ustalarını arayıp asma tavan fiyatları ve bilgi alabilirsiniz. Örnek asma tavan modelleri: asma tavan modelleri 1 asma tavan modelleri 2 asma tavan modelleri 3